صفحه 1 از 1

فيلد هاي مخفي

پستارسال شده در: شنبه 10 بهمن 1394, 11:43 pm
توسط ahwazsarayeman
با سلام خدمت پشتيبان عزيز و ديگر دوستان لطفا
توضيح دهيد كار فيلئ هاي مخفي در فرم ها چيست و يك نمونه پروژه هم قرار دهيد

فيلد هاي مخفي

پستارسال شده در: دوشنبه 12 بهمن 1394, 10:53 am
توسط پشتیبانی
اگر ميخواهيد که بازديدکننده اطلاعاتی از قبيل متن، اعداد و ... را وارد کند از شناسه ای با مقدار "text" استفاده ميشود.
اگر ميخواهيد که بازديدکننده فقط یک گزينه را از بين چند گزينه محدود انتخاب کند، از مقدار "radio" برای شناسه type استفاده کنيد
اگر ميخواهيد که بازديدکننده يک يا چند گزينه را از بين چندین گزينه محدود انتخاب کند، از مقدار "checkbox" برای شناسه type استفاده کنيد
در فرمها برای ارسال اطلاعات کسب شده از دکمه ای به نام ارسال يا Submit Button استفاده ميشود و در اثر کليک کاربر بروی اين دکمه "Submit" ، اطلاعات درون فرم توسط مرورگر به صفحه ای که شما تعیین میکنید ارسال خواهند شد.

برای تعيين مقصد ارسال اطلاعات بايد درون تگ form از شناسه ای به نام action استفاده کنيد. مقدار شناسه action آدرس يا url صفحه ای است که به دريافت و سپس پردازش اطلاعات دريافتی خواهد پرداخت. معمولا فايلهای بخش action برنامه ها و اسکريپت هائی نوشته شده با ربانهای cgi مانند ASP، Perl ، PHP و ... بوده و وظيفه آنها دريافت اطلاعات فرمها و سپس پردازش آنها ميباشد.
تعيين مقدار "submit" برای شناسه type سبب نمايش دکمه Submit يا ارسال خواهد گرديد.


يكي از موارد كاربرد hidden ها اين است كه شما يک اطلاعاتي رو از يک صفحه دريافت ميكنيد و ميخواهيد اين اطلاعات رو در غالب تگ فرم،‌ به همراه اطلاعات ديگري، ‌به صفحه ديگر ارسال كنيد. به طوريكه كاربر متوجه آن hidden نشود. روش كار هم به اين ترتيب است كه با استفاده از يك زبان سمت سرور،‌ آن اطلاعات را دريافت كرده و در value تگ hidden قرار ميدهيد. حالا براحتي ميتونيد آن را با فرم به صفحه ديگر (به همراه اطلاعات ديگر) بفرستيد.
استفاده فیلدهای hidden برای زمانی است که شما مقادیری دارید که میخواهید ازیک فرم به فرم های دیگر ارسال کنید بدون اینکه کاربر مجبور باشد اطلاعات را دوباره و دوباره تکرار کند!