آموزش کامل فارسی کردن افزونه php guestbook

در این قسمت می توانید نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد های خود را که توسط برنامه WYSIWYG Web Builder ساخته اید در این قسمت برای کاربران ارائه دهید.
قوانين انجمن
لطفا در این بخش هیچ گونه سوال یا مشکل ارسال ننمایید.

پستتوسط priyanka » شنبه 11 مرداد 1393, 2:19 pm

همانطور که در سایت های مختلف دیده اید در بعضی از صفحات قسمتی برای ارسال نظرات کاربران وجود دارد. در نرم افزار wysiwyg web builder این کار توسط افزونه GuestBook امکانپذیر است..
برای فارسی کردن افزونه قبل از هر چیز باید صفحه ای که افزونه را در آن قرار داده اید مجموعه کاراکترهای آن UTF-8 باشد. همچنین زبان صفحه فارسی و direction آن Right-To-Left باشد.
بعد از اینکه افزونه را در صفحه قرار دادید روی آن دابل کلیک کنید تا پنجره خصوصیات آن باز شود.
در تب Advanced در گروه Webmaster پسورد مدیر را تعیین کنید(مثلا lux). تیک گزینه Show Admin login را بزنید.در گروه Email Notification تیک گزینه Enable E-mail Notification را بردارید.در گروه Approval گزینه Approval Method را روی Automatic تنظیم کنید.
در تب CAPTCHA در گروه General، از لیست پایین افتادنی CAPTCHA را روی Advanced تنظیم کنید.
یک فایل با پسوند php با نام guestbookdb.php در کامپیوتر ایجاد کنید.
حال از نوار ابزار نرم افزار wysiwyg web builder یک File Publisher روی صفحه قرار دهید و این فایل guestbookdb.php را به آن معرفی کنید.تیک گزینه Don't include files in Asset Manager را هم بردارید.
حال موقع Publish کردن پروژه این فایل guestbookdb.php هم آپلود میشود. همچنین موقع ذخیره کردن پروژه این فایل هم در پوشه ای در کنار پروژه ذخیره میشود. این فایل بانک داده نظرات کاربران است.
اکنون پروژه را منتشر کنید.
حال میرویم سراغ فارسی کردن افزونه
فایل منتشر شده guestbook.php را با نرم افزار ++Notepad باز کرده و نوع Encoding آن را به UTF-8 تغییر دهید.
در خط های 4 تا 9 و 12 و 15 تا 16 و 19 تا 24 و 26 و 31 و 35 تا 38 به جای عبارات و پیغام های انگلیسی، معادل فارسی آنها را قرار میدهیم.
در خط 274 به جای عبارت انگلیسی معادل فارسی آن را قرار میدهیم.
در خط 369 داخل تگ <html> مینویسیم "dir="rtl
خط 447 را فارسی میکنیم
خط 448 را فارسی میکنیم.(value را فارسی میکنیم.)
خط 510 را فارسی میکنیم.
خط های 517 تا 519 را فارسی میکنیم.

در فایل پیوست شده یک نمونه آماده همراه با سورس کد وجود دارد.
پيوست ها
Guestbook.rar
نمونه آماده همراه با سورس کد(بدون افزونه مورد نیاز)
(189.18 KiB) دانلود 240 بار
priyanka

تاريخ عضويت: دوشنبه 21 بهمن 1392, 9:17 pm

چند سوءال درباره آموزش کامل فارسی کردن افزونه php guestbook

پستتوسط didarestan » يکشنبه 5 بهمن 1393, 5:03 pm

متشکرم اما چند سوال:

1- نوشته اید: ((حال از نوار ابزار نرم افزار wysiwyg web builder یک File Publisher روی صفحه قرار دهید و این فایل guestbookdb.php را به آن معرفی کنید.تیک گزینه Don't include files in Asset Manager را هم بردارید.)) . لطفا" بگید که file Publisher را از کدام قسمت نرم افزار پیدا و انتخاب کنم. من نسخه 8 نرم افزار را دارم. من دقیقا" توی این سطر ماندم و نتوانستم ادامه بدم.. لطفن روشنتر توضیح بدین.

2- با توجه به ضمیمه کردن Guestbook.rar توسط شما، آیا این فایل ضمیمه را میتوانم در سایتم که طراحیش کردم قرار بدهم و مشکلی بوجود نیاد؟یعنی نیازی به دستکاری کد ندارد؟ لطفا" بیشتر توضیح بدین

البته اگه سوءلات دیگه ای هم داشتم، مزاحمتون می شم.

بازم ممنونم دوست من!
didarestan

تاريخ عضويت: پنج شنبه 14 دی 1391, 11:40 pm

پستتوسط didarestan » سه شنبه 7 بهمن 1393, 10:02 pm

priyanka عزیز لطفن جواب بدین : سخت محتاجم!! :o :cry:
didarestan

تاريخ عضويت: پنج شنبه 14 دی 1391, 11:40 pm

پستتوسط Marshall Mathers » شنبه 10 بهمن 1393, 12:04 am

دیدارستان هنوز درگیر فارسی کردن اینی؟
فقط باید پسورد رو عوض کنی