آموزش تست تابع mail در لوکال هاست

در این قسمت می توانید نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد های خود را که توسط برنامه WYSIWYG Web Builder ساخته اید در این قسمت برای کاربران ارائه دهید.
قوانين انجمن
لطفا در این بخش هیچ گونه سوال یا مشکل ارسال ننمایید.

آموزش تست تابع mail در لوکال هاست

پستتوسط ali1570 » چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393, 2:08 pm

حتما برای شما بارها پیش آمده که برای تست عملکرد فرم ارتباط با ما سایت مجبور شده اید سایت را به روی هاست آپلود کنید تا نحوه عملکرد تابع mail را ببینید.
در این آموزش من قصد دارم شما را با روشی آشنا کنم که این جزو جدایی ناپذیر هر سایتی را بدون اینکه مجبور شوید سایت را به روی هاست خود آپلود نمایید و تنها در محیط لوکال هاست تست نمایید.
نرم افزارهایی که شما احتیاج دارید اینها هستند.
1: 6 outlook express که به طور پیش فرض در ویندوز xp وجود دارد و من از همان نسخه استفاده میکنم.
2: نرم افزار mercury که میتوانید از http://s5.picofile.com/file/8121006950/Mercury_Mail_Transport_System_4_73.exe.html دریافت کنید.
3: نرم افزار EasyPHP که میتوانید از http://s5.picofile.com/file/8121008676/EasyPHP_5_3_6_0_www_ferfereh_ir.exe.html دریافت کنید.

بعد از اینکه mercury و EasyPHP را نصب کردید باید 1 کاربر محلی به نام Admin در mercury ایجاد نمایید.
کاربر Admin در mercury وجود دارد و ما فقط مشخصاتش را ویرایش میکنیم.
ابتدا در mercury/32 از منوی configuration وارد manage local users شوید.
در قسمت current users روی Admin دابل کلیک کنید و تیک گزینه Administrator Privileges را بردارید. در قسمت Mail Password پسورد دلخواه مثلا 123456789 را بنویسید و روی ok کلیک کنید.
بیایید محیط mercury را کمی جمع و جور کنیم و گزینه هایی را که به آنها نیازی نداریم مخفی نماییم.
از منوی configuration روی protocol modules کلیک کنید و در پنجره select active protocol modules فقط تیک 4 گزینه smtp server,pop3 server,smtp client,pop3 client را نگه دارید و بقیه را از حالت تیک دار خارج کنید.
از منوی configuration روی Aliases کلیک کنید. اینجا ما باید برای کاربر محلی که داریم آدرس ایمیل اختصاص دهیم.
روی دکمه Add new alias کلیک کنید و در فیلد های alias و real address به ترتیب Admin@localhost.com و Admin@localhost را وارد کنید. و روی ok کلیک کنید.
از منوی configuration روی mercury core module کلیک کنید و وارد تب local domains شوید.
روی دکمه add new domain کلیک کنید و در فیلدهای localhost or server و internet name به ترتیب localhost.com و localhost را وارد کنید.
دوباره روی دکمه add new domain کلیک کنید و در فیلدهای localhost or server و internet name به ترتیب localhost.com و [127.0.0.1] را وارد کنید.
از منوی configuration وارد mercury smtp server شوید در هر دو فیلد Announce myself as و IP interface to use وارد کنید 127.0.0.1
از منوی configuration وارد mercury pop3 server شوید و در فیلد IP interface to use وارد کنید 127.0.0.1
از منوی configuration وارد mercury smtp client شوید و در فیلدهای identify myself as و name servers وارد کنید 127.0.0.1 و روی save کلیک کنید.
از منوی configuration وارد mercury pop3 client شوید و روی دکمه Add کلیک کنید. پنجره edit pop3 mailbox definition ظاهر میشود.
در قسمت pop3 host وارد کنید 127.0.0.1
در قسمت username و password نام کاربری و کلمه عبور مربوط به کاربر Admin را وارد کنید. و روی ok کلیک کنید. (Admin و 123456789)
در اتمام کار برنامه mercury را minimize میکنیم.آن را نمی بندیم.
حالا تعریف این کاربر در برنامه outlook express 6:
در برنامه outlook از منوی tools وارد Accounts شوید. روی Add و سپس Mail کلیک کنید.
در قسمت display name وارد کنید Admin
در قسمت email address وارد کنید Admin@localhost.com
در قسمت my incoming mail server is a ، باید از لیست گزینه pop3 را انتخاب کنید.
برای هر دو incoming mail server و outgoing mail server وارد کنید 127.0.0.1
در قسمت Account Name وارد کنید Admin و در قسمت password هم پسورد او را وارد کنید(123456789)
حالا قطعه کد php زیر را با استفاده از EasyPHP اجرا کنید:
کد: انتخاب همه
<?php
$to = "Admin@localhost.com";
$subject = "Hi!";
$body="test";
$headers = "From: user1@localhost.ir";
if (mail($to, $subject, $body, $headers))
{
    echo "Message successfully sent!";
}
else
{
    echo "Message delivery failed...";
}
?>

اگر متن کد وارونه است آن را کپی کرده و در برنامه notepad، پست کنید و سپس آن را با پسوند php ذخیره کنید.
وقتی کد را اجرا کنید کاربر Admin یک ایمیل که فرستنده آن user1@localhost.ir مشخص شده است، دریافت میکند.
در برنامه outlook از نوار ابزار روی Send And Recive کلیک کنید تا ایمیل را مشاهده نمایید.
منابع:
https://www.youtube.com/watch?v=VU4PT7xMSO0
تماس با من : ali.mansoory2@gmail.com
پيوست ها
mail.rar
(267 بايت) دانلود 253 بار
ali1570

تاريخ عضويت: چهارشنبه 6 دی 1391, 10:11 pm

بازگشت به نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان