آموزش ابزارهای login

در این قسمت می توانید نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد های خود را که توسط برنامه WYSIWYG Web Builder ساخته اید در این قسمت برای کاربران ارائه دهید.
قوانين انجمن
لطفا در این بخش هیچ گونه سوال یا مشکل ارسال ننمایید.

آموزش ابزارهای login

پستتوسط ali1570 » چهارشنبه 23 بهمن 1392, 1:32 pm

قسمت login از 11 شیئ زیر تشکیل یافته است که تمام آنها را به اختصار توضیح خواهم داد.
1-admin
2-change password
3-edit profile
4-login
5-login name
6-logout
7-password recovery
8-protect page
9-signup
10-single protect page
11-user redirect
Admin:
این شیئ برای مدیریت کاربران مورد استفاده قرار میگیرد.بعد از اینکه وارد این قسمت شدید میتوانید کاربران را اضافه،ویرایش یا حذف کنید.
همچنین میتوانید اکانت های معلق را فعال کنید.
change password:
این شیئ به کاربران این امکان را میدهد که کلمه عبور خود را تغییر دهند. کاربر باید وارد شده باشد تا بتواند پسوردش را تغییر دهد. فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
edit profile:
این شیئ به کاربران امکان میدهد تا اکانت خود را ویرایش کنند. کاربر باید وارد سایت شده باشد تا بتواند به پروفایلش دسترسی داشته باشد. این شیئ خیلی شبیه به شیئ signup میباشد.
login:
این شیئ یک فرم استاندارد برای ورود به صفحه محافظت شده میباشد. به طور نرمال شما یک صفحه جداگانه فقط برای login میسازید و این صفحه را به عنوان یک صفحه
access denied page در شیئ protected page انتخاب میکنید. فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
login name:
این شیئ برای نمایش نام کاربر وارد شده مورد استفاده قرار میگیرد. شما همچنین میتوانید یک متن جدا برای حالتی که کاربر وارد نشده است مشخص کنید. فرمت صفحه ای که این شی ئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
logout:
این شیئ به کاربر این اختیار را میدهد که از سایت خارج شود فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتمت باید php باشد.
password recovery:
این شیئ به کاربر امکان میدهد تا پسورد خود را ریست کند. یک ایمیل که حاوی پسورد جدید است به ایمیل مشخص شده فرستاده خواهد شد. اگر کاربر بخواهد پسوردش را تغییر دهد باید از فرم change password استفاده کند. فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتمت باید php باشد.
protected page:
برای محافظت از صفحات سایت خود فقط این شیئ را داخل صفحه قرار دهید. اگر کاربر login نکرده باشد و وارد این صفحه بشود به صفحه access denied منتقل خواهد شد.
فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
signup:
این شیئ به کاربر امکان ثبت نام در سایت را میدهد. اکانت جدید بعد از اینکه کاربر فرم را پر کرد فوری ساخته میشود. یک پیغام حاوی جزئیات به ایمیل مشخص شده فرستاده خواهد شد. فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
single page protect:
یک راه ساده تر برای محافظت از یک صفحه بدون نیاز به database است. فقط کافی است این شیئ را داخل صفحه خود بیندازید. password را تنظیم کنید. صفحه شما محافظت شده به وسیله password خواهد شد. شما میتوانید یکی از دو روش را برای محافظت از صفحه خود انتخاب کنید.
php یا محافظت شده به وسیله کد javascript
اگر از شیوه محافظت php استفاده کنیم فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
user redirect:
این شیئ این امکان را فراهم میسازد که کاربری را به یک صفحه خاص متناسب با نام کاربری او منتقل کنید.
این شیئ میتواند به عنوان جایگزینی برای شیئ protected page مورد استفاده قرار گیرد
این شیئ این امکان را فراهم می سازد که به هر کاربری صفحه محافظت شده خاص او را بدهیم.
برای مثال کاربر "jamie" میتواند به صفحه jamie_protected هدایت شود. اگر کاربر login نکرده باشد به صفحه access denied منتقل خواهد شد. فرمت صفحه ای که این شیئ در آن قرار دارد حتما باید php باشد.
user database:
ابزارهای login یک پایگاه داده برای ذخیره اطلاعات کاربران را مورد استفاده قرار میدهند. ابزارهای زیر از یک دیتابیس استفاده میکنند.
admin
change password
login
password recovery
signup
edit profile
نکته: شما باید از یک دیتابیس واحد برای تمام ابزارها استفاده کنید.
نکته: برای جلوگیری از تداخل بین اسکریپت ها توصیه میشود که فقط از یک ابزار login در هر صفحه استفاده کنید.(هرگز ابزار های login name و logout را باهم در یک صفحه قرار ندهید.)

در مثالی که پیوست شده است سایت تشکیل شده است از صفحه ابزارهای login به اضافه سه صفحه که از هر صفحه دو نوع داریم یکی برای کاربران عادی و یکی هم برای کاربران ثبت نام کرده
مثال با استفاده از نسخه 9.0.2 ساخته شده. برای استفاده از آن ابتدا پروژه را باز کنید سپس سایت را پابلیش کنید. مرحله دوم ساخت دیتابیس میباشد در پوشه ای که سایت را در آن پابلیش کرده اید یک فایل متنی بسازید به اسم usersdb.php دقت کنید که پسوند فایل php است.
در صفحه مدیریت اسم رمز مدیر هم password است.و صفحه مدیریت داخل پوشه administrator قرار دارد یعنی برای مشاهده صفحه مدیریت باید در نوار آدرس آخر آدرس تایپ کنید administrator
پيوست ها
Login.rar
login tools
(5.22 KiB) دانلود 216 بار
ali1570
 
پست ها : 69
تاريخ عضويت: چهارشنبه 6 دی 1391, 10:11 pm

بازگشت به نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron