آموزش ساخت CMS

در این قسمت می توانید نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد های خود را که توسط برنامه WYSIWYG Web Builder ساخته اید در این قسمت برای کاربران ارائه دهید.
قوانين انجمن
لطفا در این بخش هیچ گونه سوال یا مشکل ارسال ننمایید.

آموزش ساخت CMS

پستتوسط ali1570 » سه شنبه 22 بهمن 1392, 7:11 pm

در این آموزش قصد دارم نحوه ساخت CMS با این نرم افزار را خلاصه وار شرح دهم.
بخش CMS نرم افزار از 5 شیئ زیر تشکیل شده است:
1-CMS Admin که برای اضافه کردن، ویرایش یا حذف صفحات به کار میرود.
2-CMS Label: این شیئ باید در صفحه ای قرار بگیرد که شیئ CMS View قرار دارد. این شیئ برای نمایش عنوان صفحه، تاریخ ایجاد صفحه، نویسنده صفحه، تعداد دفعات نمایش صفحه و ... به کار میرود. شما می توانید این شیئ را در بالا یا کنار صفحه قرار دهید.
3-CMS Menu:این شیئ باید در صفحه ای قرار بگیرد که شیئ CMS View قرار دارد. المانهای موجود در این شیئ به وسیله پایگاه داده CMS تعیین میشوند. بنابراین شما احتیاج ندارید که لینک ها را به صورت دستی شکل دهی کنید.
4-CMS Search:این شیئ باید در صفحه ای قرار بگیرد که شیئ CMS View قرار دارد. این شیئ برای جستجو در محتویات سایت به کار میرود. زمانی که صفحه ساخته یا بروز رسانی شد، CMS نرم افزار wysiwyg web builder کلمات جستجو را به شاخص جستجو اضافه خواهد کرد. نتایج جستجو داخل شیئ CMS View نمایش داده خواهند شد.
5-CMS View:این شیئ برای نگهداری محتویات صفحه به کار میرود. این از مهمترین اشیائ CMS است چون که محتویات تمام صفحه ها در داخل این شیئ به نمایش درخواهند آمد.
به طور معمول وب سایت شما دارای یک CMS View است.
صفحه ای که CMS View در آن قرار دارد باید با فرمت PHP ذخیره شود.

برای استفاده از یک سیستم CMS باید ابتدا یک ادیتور مناسب در مسیر زیر نصب کنید.
C:\Documents and Settings\my-name\My Documents\WYSIWYG Web Builder\system\cms
بهترین ادیتور برای این نرم افزار ckeditor است که نسخه 4 آن را میتوانید از آدرس زیر دریافت و نصب کنید:
http://downloads.wysiwygwebbuilder.com/wwb_ckeditor4.zip
با اجرای فایل نصب پوشه ای با نام ckeditor در مسیر C:\Documents and Settings\my-name\My Documents\WYSIWYG Web Builder\system\cms به وجود خواهد آمد که حاوی فایل ها و پوشه های ادیتور است.
برای استفاده از مثالی که پیوست شده است باید ابتدا با استفاده از EasyPHP و phpMyAdmin یک پایگاه داده به نام cms و سطح دسترسی کاربر root بسازید
جداول مورد نیاز CMS به صورت اتوماتیک ساخته خواهند شد. سپس فایل پیوست شده که با نسخه 9.0.2 ساخته شده است را منتشر کرده و با استفاده از EasyPHP مشاهده نمایید.اسم رمز مدیر هم password میباشد. و صفحه مدیریت داخل پوشه administrator قرار دارد یعنی برای مشاهده صفحه مدیریت باید در نوار آدرس آخر آدرس تایپ کنید administrator
پيوست ها
cms.rar
cms
(3.21 KiB) دانلود 257 بار
ali1570
 
پست ها : 69
تاريخ عضويت: چهارشنبه 6 دی 1391, 10:11 pm

بازگشت به نکات، ترفندها، آموزش و نمونه کد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron